• VENEZIANICO: BUCINTORO Tricompax 42 - 8221510

The Symbol : 8221510

Fantastyczne chrono marki z okolic Wenecji.

7090.00
opak Add to wishlist
Oblicz ratę

Installment 0% from : / mc

Reviews
Shipping within on request
Shipping price 0
Paczkomaty Inpost 0
Kurier InPost 0
The Availability Of Mało

Bucintoro to galera (łódź) Państwa Doge, głowy państwa Republiki Weneckiej Serenissima. Łódź była wykorzystywana do otwarcia historycznych Regat, imprezy sportowej z udziałem najlepszych wioślarzy w Wenecji.

Materiał koperty: Stal nierdzewna 316L
Szerokość: Ø42 mm, lug to lug 49.00 mm 
Grubość koperty:11,7 mm (bez szkła)
Szkło: 1,9 mm, wypukłe szkło szafirowe
Mechanizm: Automatic Cal. Seiko NE88A
Funkcje: Chronograf, tachymetr
Luminova: BGW9 Super-LumiNova®
Bezel: Stal nierdzewna 316L
WR: 10ATM (= 100mt)
Pasek: Skóra naturalna, Made in Italy

 

Funkcje chronografu

Bucintoro posiada trzy wskazówki związane z funkcją chronografu. Centralna wskazówka sekundowa chronografu umieszczona jest na głównym trzpieniu i pozwala na odczyt prędkości (na dystansie kilometrowym) poprzez skalę tachymetryczną umieszczoną na obręczy tarczy. Licznik 30-minutowego chronografu znajduje się na godzinie 9 i kontrastuje z licznikiem sekund umieszczonym na godzinie 3. Wreszcie na godzinie 6, znajduje się trzeci licznik pokazujący godziny.

 

Nowy kształt koperty

Przy średnicy 42 mm, Bucintoro charakteryzuje się bardzo smukłą kopertą o grubości 11,70 mm. Ten kształt koperty, do którego dodano szafirowe wypukłe szkło o grubości 1,90 mm, stanowi wyjątkowy plus w porównaniu z większością automatycznych chronografów, gwarantując idealne dopasowanie nawet do wszystkich nadgarstków.

 

Wszechstronny design

Proporcje obudowy sprawiają, że ten chronograf jest idealny na co dzień, zachowując jednocześnie wyrafinowaną i elegancką estetykę. Dzięki wygodnemu paskowi ze skóry, wysokiej jakości gumowemu paskowi lub eleganckiej bransoletce Canova., Bucintoro charakteryzuje się niezwykle wszechstronnym designem, który doskonale dopasowuje się do sportowego stylu życia.

 

Kaliber NE88

Zmontowany przez najbardziej doświadczonych zegarmistrzów Seiko, kaliber NE88 jest automatycznym mechanizmem, który posiada zaawansowane rozwiązania mechaniczne, takie jak koło kolumnowe i sprzęgło pionowe, łącząc niezawodność i precyzję.

- Kamienie: 34 rubiny
- Uderzenia na godzinę: 28 800 bph
- Rezerwa chodu: 45 godzin
- Funkcje: Chronograf 12 godzinny
- Automatyczny naciąg: Dwukierunkowy
- Funkcja stop sekundy: Tak
- Możliwość nakręcenia koronką: Tak
- Producent: Seiko Instruments Inc.

 

Koło kolumnowe i sprzęgło pionowe

Systemy z kołem kolumnowym i pionowym sprzęgłem są najbardziej precyzyjne i eliminują irytujący problem tzw. "skaczącej wskazówki", który występuje w systemach ich nie używających. Koło kolumnowe ma kształt podobny do wieńca średniowiecznej wieży. Aby zapewnić płynniejsze działanie i tym samym bardziej komfortowe doświadczenie dla użytkownika, każdy ząb (czyli każda "kolumna") musi być ręcznie dopracowywany, aby usunąć nawet najmniejsze pozostałości po obróbce.

 

Doge's Galley

Nasz chronograf został nazwany na cześć Bucintoro, okazałego statku używanego przez doży Wenecji do otwierania corocznych zawodów wioślarskich, które są obecnie znane jako "Regata Storica" (Regaty Historyczne). Wyścig ten idealnie łączy w sobie agonistyczną koncepcję prędkości na wodzie z elegancją tradycji.

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question